Hoşgeldiniz Bugün 08 16 2017

Apple, Esnek Ekranlı Cihazlar İçin Yeni Patent Satın Aldı

Apple, Esnek Ekranlı Cihazlar İçin Yeni Patent Satın Aldı

Appleinsider’den edinilen verilere yönelik edinilen bu patentle beraber bütün cihazlarda çok sayıda katman, aşağı katman içerisine buton, düğme, hoparlör ya da mikrofon bulunabilecalternatif.

Aslında esnek ve kıvrılabilir ekranlı cihazlar benzeri mahsulleri görmeye ağır ağır alışmıştık. Ancak Apple’ın almış meydana geldiği patentle ekranın içerisine buton ya da mikrofon koyma fikri epeyce yenilikçi. Son Zamanlarda cihazların ekranları katı darbelere ve kırılmalara karşın dayanıklı üretiliyor. Ancak bu patentle alakalı yapılmış olan yorumlarda, ekranlar esnek ve dayanıklı meydana geldiği için ekrana gerçek bir stress yapıp altında yer alan butonu ya da düğmeyi çalıştırabiliyorsunuz. Bunun Için en iyi örneği Apple’ın Home anne butonunu gösterebiliriz. Edinilen bu patente yönelik Home butonu, ekranın altında duracak ancak yeniden de fizyolojik bir buton benzeri basılabilecalternatif. Yalnızca buton da değil, ekran yüzeyinin altında bulunacak ve ekranı aradığı yerde kabartarak geribildirim sağlayabilecek bir mekanizmadan da bahsediliyor.

Bu patentle beraber Apple, üstünde tamamıyla ekrandan meydana gelen iPhone ve iPad cihazları üretebilir. Üstelik cihazların üstünde/yanında yer alan hoparlörler ve mikrofonlar, ekranın altına alınarak ek olarak estetik görünümlü iPhone’lar ve tabletler üretmenin olası meydana geldiğini söyleyebiliriz.


Yorum Yap