Hoşgeldiniz Bugün 08 16 2017

Artık Bilgisayarlarda Mouse Kullanılmayacak

Artık Bilgisayarlarda Mouse Kullanılmayacak

Kişisel bilgisayarların çıktığı önce zamanlardan bu yana kullanılan mouseların sonu geliyormuş. Amerikalı araştırmacıların aracılığıyla geliştirilen “3DTouch” isimli cihazın hedefi mouseların kullanım oranını düşürmek. 3DTouch parmağınızın ucuna takılacak ve hareketlerinizi okuyacak. İşin esasında buna aynı birçok muayene aleti bulunsa da 3DTouch bunların en kalitelisi olacak.

3DTouch Wyoming Üniversitesi PC bilimleri departmanında bulunan Anh Nguyen ve Amy Banic taraf geliştiriliyor. Hatta 3DTouch’un akabinde da anlaşılacağı üzere bu cihazın 3D davranış yeteneği olacak ve bu özellik yardımıyla ek olarak huzurlu ve gerçekçi bir kullanım olacak. Kaldı ki bu özellik yardımıyla bilhassa çizim inşa etmek ek olarak neşeli bir durum alabilir.

Genel olarak bu stil cihazların en kocaman problemi meydana gelen çift tıklama ve sürükleme benzeri özelliklerde 3DTouch’ta meselesiz bir biçimde çalışacak. Ek Olarak Şimdiden amaçlı geliştirme evresinde meydana geldiği amaçlı hala belli bir süre kaba gözüküyor olabilmektedir fakat geliştirme işlemi tamamıyla bittikten ek olarak sonra ek olarak basit ve ek olarak dekoratif bir tasarıma sahip olacaktır diye tahmin ediyorum. Bu cihazın hakikaten güzel ve kullanışlı olacağını düşünsem de kişilerin mouse’tan vazgeçeceğini hiç sanmıyorum. Konu konusunda olarak en ufak misal ise oyunlar olacaktır. Bu cihaz ile beraber FPS oyunlarını oynamanın hakikaten kolay değil olacağını tahmin ediyorum.


Yorum Yap