Hoşgeldiniz Bugün 08 16 2017

LG, 18 inçlik Esnek OLED Ekranı Sergiledi!

LG, 18 inçlik Esnek OLED Ekranı Sergiledi!

Önümüzdeki senelerde esnek ve bükülebilir ekranlara arttıran en mühim sahip telefon, tabletler ve üstelik televizyonlar bile görebileceğiz ve bu adımı somut olarak da temeli LG firması attı.

Şimdiye civarı esasen bir bir sürü üretici şirket bükülebilir, esnek ekran yapmıştı. Ancak, LG’ nin 3 cm çapa civarı yuvarlanabilen 18 inçlik OLED ekranı bir önce bu konuda.

Görüntü oynarken de bükülebilen ve sorunsuzca personel bu ekran 1280×810 megapiksel çözünürlüğünde ve 80 ppi. Kullanılan standart plastik mahaline panelin arkasında poliyamid film kullanılmış olması bu ekranın esnekliğini arttıran en mühim unsurlardan birisi. Her ne civarı çözünürlük ve ” başına düşen megapiksel sayısı düşük de olsa (ppi dediğimiz o işte) yakın gelecekte gelişecek katlanabilir ekranların da temeli olacak bir proje.

LG firmasına yönelik ise bir sürü beklememize sebep kalmayacak! LG Display’in başkan yardımcısı ve Ar-Ge departmanının en başında yer alan In-Byung Kang, 2017 senesinde Ultra HD, esnek ve saydam OLED ekrana sahip 60 ” ve üstünde televizyonların geleceğini ilan etti.


Yorum Yap