Hoşgeldiniz Bugün 08 16 2017

Robot Patronla Çalışmak Daha Mutlu Ediyor

Robot Patronla Çalışmak Daha Mutlu Ediyor

İşçileri daha çok yoğun eden basit işleri makinelerin inşa etmeye başladığı otomasyon sistemine pekçok kocaman firma uzunca zamandır giriş inşa etti. Pc kontrolünde yer alan makinelerin üst seviye pozisyonlarda yer aldığı şirketler ise, öbür şirketlere yönelik daha randımanlı çalışan kişilere sahip.

MIT’in nihai yaptığı çalışmanın neticelerine yönelik, robotların daha çok inisiyatif aldığı iş yerinde personelin çok daha keyifli ve randımanlı meydana geldiği meydana çıktı. Pc kontrolünde meydana gelen cihazlar iş yükünü hafiflettiği amaçlı personelin daha randımanlı iş yaşamına sahip meydana geldiği belirtildi. Özetle robotlar ne civarı fazla sorumluluk alırsa verimlilikte gerçek orantılı olarak artıyor.

MIT, iki çalışan ve robottan meydana gelen üç çeşitli senaryolu bir iş gerçekleştirdi. İlk senaryoya yönelik bir insan öbür ikisini yönetecek, ikincisinde robot öbür iki çalışan insanı yönetecek, üçüncüsünde de her biri işini ferdi olarak yapacak. Çıkan neticede en gösterişli çalışmanın ikincisi; başka bir deyişle robotun ipleri eline aldığı senaryo oluyor. İnsanlar, robotun tercihlerinin daha gerçek meydana geldiği ve buna bağlı olarak daha randımanlı çalıştıklarını ifade etti.

Projeyi başlatan birey meydana gelen Matthew Gombolay, kişilerin bir çok kez tasarı üreterek kafa patlatması mahaline bunu robotların yapmasının daha netice odaklı meydana geldiğini ifade etti. Gombalay, işlerin aykiri gitmesi halinde çeşitli algoritmalar üreterek, ifade edilecek meydana gelen işin talihe bırakılmayacağını bilgisini verdi. Bu biçimde personelin üzerindeki baskı ortadan kaldırılarak daha sevinçli ve randımanlı çalışanlar çıkacağını ifade etti.


Yorum Yap