Hoşgeldiniz Bugün 08 16 2017

Samsung Galaxy Alpha’nın Batarya Süresi Testleri Yayınlandı

Samsung Galaxy Alpha'nın Batarya Süresi Testleri Yayınlandı

Artık çıkan anında her yepyeni akıllı telefonun 5 ” ve üstünde olması, ek olarak zarif tek modeline sahip olmayı güçleştiriyor. Apple, sektörün bu yoksunluğundan yıllarca faydalansa da çoğalış onlarda yepyeni ürünlerinde kapsamlı ekranlara koltuk verecek. En kocaman rakiplerini izleyerek çoğunlukla aynı hamlelerde koltuk alan ve bunu tek numaralı siyaseti haline getiren Samsung, 4,7 inçlik iPhone 6’ya Galaxy Alpha ile yanıt verdi.

Metal çerçeveyle ek olarak estetik tek görünüme sahip meydana gelen Galaxy Alpha, 6,7 mm kalınlığında 115 gramlık kasasıyla Samsung’un en kompakt çözümü konumunda. Kasanın kalınlığını 7 mm’nin altına indirebilmek amaçlı Super AMOLED panelini ve nihai bilişim çipleri kullanan Samsung’un, bunun amaçlı yanıt bir.860mAh’lık bataryasıyla pil ömrünün vasatı aşamayacağı düşünülüysilahlı kuvvet. Ancak edevat GSMArena’nın testleri sonucu olarak hakikat gücünü gösterdi.

8 çekirdekli Exynos 5430 çipseti yardımıyla kritik tek kuvvet tasarrufu imkanı sunan Alpha, 13 saatlik konuşma süresiyle bütün iPhone’ları geride bırakıyor. Artı olarak gündelik 8’er saat internette gezinme ve video izleme süresiyle vasatinin altında kalsa da, web ve video izleme sonucu 52 saat kullanıcısına hizmet verebiliyor. GSMArena’nın saptama ettiği bu dayanma müddetleri, Galaxy S5’te 72 saatken iPhone’larda 51-54 saat dolaylarında olarak yeniden GSMArena aracılığıyla belirlenmişti.

Sonuç olarak Galaxy Alpha, ince ve hafif tek kasaya sahip olabilmek yerine enerji kaynağından kesintiye gitmiş. Ancak bunun amaçlı nazaran aşağı yukarı tek netice elde eden mobil edevat, kocaman ihtimal tek bugünü tamamlayacak civarı pil ömrünü içerisinde barındırıyor.


Yorum Yap